Sivasspor, Hakan Arslan’a Atatürk’ün sözüyle yanıt verdi

Sivasspor, takımdan ayrılan futbolcu Hakan Arslan’ın veda mesajına yazılı açıklamayla yanıt verdi.

“Sivasspor’umuzda 11 sezon futbol hayatını sürdürmüş olan Hakan Arslan, bugün yaptığı açıklama ile kulübümüze veda etmiştir. Geçtiğimiz sezonun başında Teknik Direktör Servet Çetin’in takımda istemediği Hakan Arslan’a, Başkanımız Mecnun Otyakmaz ve yönetim kurulumuz arkasında durarak kulübümüzde kalması sağlanmıştır” denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“15 Eylül 2023 tarihinde transfer komitemizi arayan Hakan Arslan, ‘Bana çok büyük rakamla transfer teklifinde bulundular’ diyerek takımımızdan gitmek istediğini söylemiştir. Yönetim kurulumuz yaptığı değerlendirme neticesinde oyuncunun takımda kalması yönünde karar bildirmiştir. Bir röportaj esnasında gazetecinin, ‘Ziya Erdal ve Hakan Arslan önümüzdeki sezon takımda kalacak mı, sezon sonunda futbolu bırakacak mı?’ sorusuna Basın Sözcümüz Gökhan Karagöl, ‘İki oyuncu da bizim kıymetlimiz ve evladımız’ diyerek cevaplamıştır. Ancak farklı sosyal medya platformlarında, ‘Hakan Arslan sezon sonu futbolu bırakıyor’ paylaşımları yapılmış bu durumun asılsız olduğu yönetim kurulumuz tarafından kendine söylenmiştir.”

Hakan Arslan’ın veda mesajında bu iddiaya yer verdiği hatırlatılan açıklamada, “Buna rağmen sosyal medyada çıkan asılsız haberleri referans göstererek talihsiz bir veda açıklaması yapan Hakan Arslan’a Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim’ düsturunu hatırlatır bundan sonra ki futbol hayatında kendine başarılar dileriz” denildi.

Arslan, “Sezonun sonuna doğru benim hiçbir şekilde fikrim alınmadan, görüşme dahi yapılmadan ‘Hakan Arslan, sezon sonu futbolu bırakarak teknik heyetimize dahil olacak’ açıklaması yapıldı. Bu basiretsiz açıklamaları yapan ve benim kadar Sivasspor’a hizmeti bulunmayan yöneticilerin, benim kariyerim hakkında yapmış olduğu açıklamaları şaşkınlıkla takip ettim. Tüm bunlara rağmen Sivasspor’a olan sevgim ve saygım nedeniyle bugüne kadar susmayı tercih ettim. Bu açıklamaları taraftarımızın takdirine bırakıyorum” demişti.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir