Seçil Erzan’ın ‘tefecilikle’ suçladığı kişinin parası, Fulya Terim’in hesabına gelmiş!

Son bir yıldır Türkiye’nin en çok konuştuğu isimler arasında başı çeken Seçil Erzan, karşı karşıya kaldığı ‘dolandırıcılık’ suçlaması kadar, birçok kişiye yönelik de ‘tefecilik’ suçlaması ile gündemde. Geçen günlerde eski futbolcu Semih Kaya ile menajeri Fırat Özdemir’den şikâyetçi olan Erzan’ın, kritik bir isim hakkında da suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

AYHAN AKMAN TANIŞTIRDI
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusuna göre Seçil Erzan, Barış Tari hakkında ‘tefecilik’ suçlamasında bulundu. Başvuru dosyasına göre, Tari’yi Erzan ile tanıştıran ismin ise eski futbolcu Ayhan Akman olduğu anlaşıldı.


Barış Tari’yi, Seçil Erzan ile tanıştıran isim Ayhan Akman oldu.

PARA, FULYA TERİM’İN HESABINA GELDİ
Savcılık başvurusuna göre Barış Tari, Seçil Erzan’a verilmek üzere Fatih Terim’in eşi Fulya Terim’in hesabına 9 milyon 555 bin TL para gönderildi. Anılan para, Terim ailesinin parasal işlerini takip eden Nur Erkasap üzerinden Erzan’a ulaştırıldı.


‘Parayı ödemezsen evini alırım sözleşmesi’ soruşturma dosyasına girdi.

‘TEFECİLİK SÖZLEŞMESİ’ İMZALADI
Barış Tari, Erzan’a verdiği paraya karşılık ‘tefecilik sözleşmesi’ olarak ifade edilen bir sözleşme imzaladı. 26 Ocak 2023 tarihli sözleşmeye göre, Tari verdiği parayı 910 bin dolar olarak Erzan’dan alacaktı. Taraflar 24 Şubat 2023 ödeme tarihli bir de senet düzenledi. Sözleşmede, anılan paranın ödenmemesi halinde Erzan’ın Bozcaada’da 2 dönüm üzerine yaptırdığı lüks villa Tari’ye geçecekti.

Para Fulya Terim’in hesabına geldi, Nur Erkasap üzerinden Erzan’a ulaştırıldı.

O SENETLE İCRA TAKİBİNE GEÇTİ
Erzan’ın geçen 11 Nisan’da tutuklanmasından sonra, alacaklı oldukları iddiası ile harekete geçen isimler arasında Barıi Tari de yer aldı. Tari, geçen 5 Mayıs’ta Erzan’a yönelik icra takibi başlattı. Tari, Erzan’ın Bozcaada’daki taşınmazının da satışı için devreye girdi.


Erzan, Semih Kaya’nın Bodrum’da aldığı villanın parasının kendisinin verdiğini açıklamıştı.

MAHKEME SATIŞI TEDBİREN DURDURDU
Bu arada, Erzan’ın Bozcaada’daki evini satmak isteyen bir diğer isim ise Edirne Barosu’na üye avukat Türkay Gümülcineli Erzan’ın, duruşmalarda ‘benden fazla para aldı’ diyerek sıraladığı isimler arasında yer almıştı. Erzan’ın avukatları Ezine Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak evin satışını tedbiren durdurdu.

Öte yandan, Seçil Erzan’ın İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve beraberindeki 6 kişi ile birlikte yargılandığı davada Barış Tari, taraf olarak bulunmuyor. Tari’nin, haklarında tefecilik iddiası ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmanın şüphelilerinden biri olup olmadığı ise bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir