Michael Saylor: Halving Sonrası Bitcoin Tahminini Açıkladı!

Piyasanın merakla beklediği Bitcoin halving sonunda gerçekleşti. MicroStrategy kurucusu Michael Saylor’e göre, halving’ten sonra BTC fiyatında büyük bir artış olacak. Bu bağlamda Saylor, halving ile BTC fiyatı arasındaki korelasyon hakkında önemli açıklamalar yaptı. Şimdi durum, 2020’deki önceki halvingten sonra olayların nasıl geliştiğine döndü. Bu arada, popüler bir analist lider kripto para için yukarıda yer olduğunu söylüyor.

Michael Saylor, Bitcoin halving’ten sonra sessizliğini bozdu!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin’in halving etkinliği nihayet gerçekleşti. Bunun ardından MicroStrategy iş zekası devinin kurucusu Michael Saylor, görüşlerini paylaştı. Saylor, Bitcoin’in fiyatının dördüncü halving’ten sonra büyük bir artış göreceğini ima etti. Bunu desteklemek için Saylor, geçtiğimiz halving’ten sonra BTC fiyatının 8.618 dolar olduğunu hatırlattı. Bu bağlamda, bu halving’ten sonra da benzer bir artış öngördü.

Gerçekten de, Bitcoin 2023 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştı. Daha sonra bu yılın Mart ayında yeni bir tarihi fiyat zirvesine çıktı. Saylor’ın bu açıklamalarını, BTC yatırımcıları ve traderlar dikkate alıyor. Çünkü geçmişteki halving’leden sonra BTC fiyatı ciddi artış yaşadı ve yeni zirvelere ulaştı. Dolayısıyla Saylor ve diğer Bitcoin yatırımcıları, bu olayın fiyatlara olumlu bir etkisi olacağını tahmin ediyor. Saylor, halving gerçekleştiğinde, kutlama amaçlı paylaşımda, “840,000 ₿ Gerçek Kilidi.” dedi.

Altın mı Bitcoin mi?

Mevcut durumda Bitcoin 64 dolar yakınlarında işlem görüyor. BTC, bu dört yıl boyunca görülen tüm büyük dalgalanmalara rağmen yaklaşık %800 artış gösterdi. VC yatırımcısı ve büyük bir Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano bu hafta CNBC’ye verdiği demeçte Bitcoin’in 2024’te bugüne kadar yaklaşık %40 arttığını kaydetti.

Bu arada, BTC’nin fiziksel rakibi olan altın ise son beş yılda %11 artış gördü. Ayrıca altın, bu yıl bugüne kadar yaklaşık %7 artış kaydetti. Pompliano, son beş yılda altın tutanların satın alma gücünü kaybettiği sonucuna vardı. Bu nedenle Pompliano, altının satın alma gücünü koruyan bir varlık olarak statüsünün temelde çürütüldüğünü öne sürdü.

Analist: BTC mevcut döngüde coşkuyu henüz görmedi!

Popüler analist Ali Martinez, Bitcoin’e (BTC) bakış açısını güncelledi. Analist, lider kripto paranın mevcut boğa piyasasında yukarı doğru hareket etmek için hala yeri olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist, “Her Bitcoin boğa döngüsü, piyasanın zirvesine işaret eden coşkulu bir aşamadan geçer. BTC mevcut döngüde bu coşkuyu henüz görmedi!” diyor.

Kaynak: Ali Martinez

Martinez ayrıca, BTC bu hafta 63.000 doların altına düştüğünde yaklaşık 1,72 milyar dolar değerinde 27.700’den fazla BTC’nin birikim adreslerine aktığını belirtiyor.

Kaynak: Ali Martinez

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir